Covid 19

İçerisinden geçtiğimiz zorlu süreçte, Pitoresk Otel olarak Covid-19 virüsüne karşı sizler için tüm önlemleri titizlikle aldığımızı bilmenizi isteriz.

Covid 19 Tedbirlerimiz

İlgili aramalar

  • Hijyenik odalar
  • Dezenfektanlı eşyalar
  • Temiz havuz
İlgili sayfa: Covid 19

Bu sayfa 28.03.2022 tarihinde eklendi. En son 01.04.2022 tarihinde güncellendi.


İçerisinden geçtiğimiz bu zorlu süreçte, Pitoresk Otel olarak Covid-19 virüsüne karşı sizler için bütün önlemleri aldığımızı bilmenizi isteriz. Sağlığınız ve memnuniyetiniz bizim için ihmal edilemez önemdedir.

Otel girişinde misafirlerimize, ziyaretçilere ve çalışanlarımıza istisnasız termal temassız ateş ölçer ile ateş ölçümü yapıyor ve kayıt altına alıyoruz. Normalin üzerinde bir vücut sıcaklığı tespit ettiğimizde, Kişisel Verileri Koruma Kanununa uygun olarak, durumu ilgili kamu birime bildirerek potansiyel hastayı otelimize kabul etmiyoruz. Potansiyel hasta hali hazırda otelimizde konaklıyor ise, KVKK gereğince durumu kendisine iletip en yakın sağlık kuruluşuna yönlendiriyor ya da izolasyon odasına kadar eşlik ederek, ilgili sağlık kurumuna durumu bildiriyoruz. Tarafınıza sunduğumuz tüm ürünler dezenfekte edilerek siz kullanana kadar tekrar dokunulmamak üzere kapalı ambalaşlar içerisinde muhafaza edilmektedir (oda kartı, kalem vs.).

Tüm nevresimlerimiz ve havlularımız yüksek derecelerde yıkanarak dezenfekte edilmektedirler.Otelimizde kullandığımız tüm temizlik, dezenfeksiyon ve koruyucu giysi ürünler T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı ürünlerdir.

Tüm Yiyecek ve içecek alanlarında; masa sandalye mesafeleri, sosyal mesafeye uygun olarak düzenlenmiştir.Yiyecek ve içecek ünitelerimizde bulaşıklar elle değil, bulaşık makinesiyle ve yüksek ısıda yıkanmaktadır. Ortama göre tek kullanımlık malzemeler ile sunumlar yaılmaktadır.Mutfak ve Depo alanlarımızda düzenli olarak dezenfeksiyon işlemi yapılmaktadır.

Tüm çalışanlarımızın sağlık kontrolleri periyodik olarak yapılmaktadır.Havuz değer ölçümlerimiz günde 2 kez yapılarak kayıt altına alınmaktadır. Bununla birlikte; ayda 1 kez Sağlık Bakanlığı yetkili akredite firması tarafından denetim yapılmaktadır.

  • Sağlık Bakanlığı Covid-19 Danışma Hattı: 184
  • Acil Çağrı Merkezi: 112
  • Çeşme Devlet Hastanesi: 0090(232)712-0777 (7.5 km)
  • Dokuz Eylül Üniversite Hastanesi: 0090(232)412-2222 (65 km)
  • Alaçatı Sağlık Ocağı: 0090(232)16-8008 (1 km)