Beachler

Alaçatı Port, Ilıca, Paşalimanı, Çeşme ve Dalyanköy gibi kısa sürede ulaşılabilecek birçok plaj vardır. En popüler özel beachler de burada yer alır.

Alaçatı Beachleri

İlgili aramalar

  • Ilıca Plajı
  • Altınkum
  • Ayayorgi Koyu
İlgili sayfa: Beachler

Bu sayfa 28.03.2022 tarihinde eklendi. En son 01.04.2022 tarihinde güncellendi.


Ilıca Plajı

Türkiye'deki mavi bayraklı plajları arasındadır. Suyu sıcak olduğundan, Çeşme yaz sezonu en erken burada açılır. Denize 100-150 mt mesafeye kadar sığdır.

Altınkum

Çeşme merkeze yaklaşık 10 km uzaklıktaolup, eşi bulunmaz güzellikte deniziyle çok güzeldir. Deniz suyu soğuktur. Ağustos ayı itibari ile ekim sonuna kadar deniz ısısı normale ulaşır. Burada çeşitli özel beach clublar ve cafeler vardır.

Ayayorgi Koyu

Çeşme merkezine 1 km uzaklıkta muhteşem bir koydur. Buradaki özel beachler gündüzleri plaj akşamları ise gece kulübüdür.

Paşalimanı

Deniz ısısı çok ideal temiz ve dalgasızdır. Özel beachlerde akşam saatlerinde partiler popülerdir.

Pırlanta Plajı

Çeşme'den 10 kilometre uzaklıktaki Çiftlikköy'de bulunan Pırlanta Plajı hiç kesilmeden kuvvetli ve sabit esen rüzgarı ve dalgalarıyla meşhurdur. Tecrübeli sörfçüler için ideal mekan. Çeşmenin en batısında bulunan Pırlanta Plajı adını pırlanta gibi parlayan kumundan almıştır. Denizin 250 metre boyunca sığ ve sadece pırıl pırıl kum olmasıyla da dünyanın dört bir yanından surfçülerin bu bölgeye gelmesini sağlamıştır.2000'lerde ise plaj, yeni milenyumun en yeni ekstrem sporu olan Kitesurf ve kitesurfcilerin de yeni merkezi oldu.